آیا مصرف استروئید‌ باعث ریزش مو شود؟

آیا مصرف استروئید‌ باعث ریزش مو شود؟

یکی‌ از رایج‌ ترین عوارض جانبی گزارش شده استروئیدها، ریزش موی زودرس می‌باشد. دلیل این امر میتوانند عدم استفاده صحیح از استروئید‌ها یا وجود مواد نامناسب در آنها باشد. استروئید‌ها به راحتی‌ میتوانند تعادل تستوسترون و دیگر هورمون‌ها را در بدن به هم بریزند.

اگر بدنتان از قبل دارای سطح مازاد نیاز خود از دی هیدرو تستوسترون بوده و همچنین با مصرف استروئید‌ها، تولید دی هیدرو تستوسترون بیشتر شده، بنابراین مستعد ریزش مو هستید.

اگر از لحاظ ژنتیکی مستعد ریزش مو نباشید، مصرف استروئید‌ها از طریق ایجاد بیش از حد دی هیدرو تستوسترون در بدن ممکن است بتوانند ریزش موی شما را افزایش دهند.

البته اکثر کسانی که به صورت محاسبه شده، دوره های استروئیدی خود را شروع میکنند، کمتر به ریزش مو دچار میشنود.
فولیکول مو قابلیت بازسازی دارد و اگر بازسازی شود، رشد موها بهتر میشود و همچنین موهای نازک چندین درجه کلفت تر میشوند، ولی سوال این است که چگونه فولیکول مو را بازسازی کنیم؟
اولین نکته مهم این است که مصرف استروییدها زمانی خطرناک است که از دوزهای بالا و دوره های طولانی استفاده شود. بنابراین سعی کنید به صورت کلی بین دوره های استروییدی که 10 هفته طول میکشد، پس از پایان دوره پاکسازی یک فرجه چند ماهه (حداقل 3 ماه) به بدن خود بدهید و از ریزش مو و سایر موارد خلاص شوید.
همچنین میتوانید با مصرفی برخی مکمل های مفید برای مو، تا حدودی ریزش احتمالی را کمتر کنید.
در کنار این موارد، عوامل دیگری نیز وجود دارند که باعث ریزش مو میشوند که شامل:
آب و هوای محل زندگی، نوع تغذیه، وراثت، قرار گرفتن در برابر برخی اشعه ها و…
به نظر من در دنیای بدنسازی، کمی در حق استروئیدها ظلم شده است، چرا که استفاده اصولی نتایج خوب و عوارض بسیار کمی دارد، درحالی که هزینه ای پایین هم دارد (در برابر مکمل ها). در مورد ریزش مو هم از این قاعده مستثنی نیست.
مطالب به عنوان توصیه مصرف نیستند، برای استفاده از استروئیدها از متخصصان این حوزه کمک بگیرید.

Summary
آیا مصرف استروئید‌ باعث ریزش مو شود؟
Article Name
آیا مصرف استروئید‌ باعث ریزش مو شود؟
Description
وامل دیگری نیز وجود دارند که باعث ریزش مو میشوند که شامل: آب و هوای محل زندگی، نوع تغذیه، وراثت، قرار گرفتن در برابر برخی اشعه ها و...
Author
Publisher Name
صدای کالا
Publisher Logo
دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید