سارم کاردارین چیست؟ (بررسی عوارض، مزایا، دوز و دوره) (آماده)

خرید سارم سارم کاردارین GW-501516 بادی تک

کاردارین (GW501516) یک آگونیست گیرنده PPARD ( پراکسی زوم پرولیفراتور فعال گیرنده دلتا ) استبا این حال، به دلیل اثرات مشابه آنابولیک و چربی سوزی، اغلب به عنوان ” سارم کاردارین ” شناخته می شود .

کاردارین اخیراً در سال 1992 میلادی فرموله شد و به عنوان یک “ترکیب تحقیقاتی” مشابه سارم ها طبقه بندی می شود که اثرات آن هنوز به طور کامل شناخته نشده .

با این حال، تحقیقات اولیه اثرات مثبت کاردارین را بر ترکیب بدن و عملکرد ورزشی نشان داده است که باعث ممنوعیت آن در ورزش شده است. آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (WADA) کاردارین را به لیست مواد ممنوعه خود اضافه کرده و آن را در رده ” هورمون ها و تعدیل کننده های متابولیک” قرار داده است

اثرات قوی چربی سوزی کاردارین نوید اولیه را برای جامعه پزشکی در درمان چاقی می دهد، در حالی که وزنه برداران در حال حاضر از کاردارین برای حفظ توده عضلانی و کاهش چربی در طول دوره های برش استفاده می کنند.

فواید کاردارین

کاهش چربی

کاردارین تأثیر مثبتی بر حساسیت انسولین، تعادل چربی و تحمل گلوکز دارد و لیپولیز را افزایش می دهد.

کاردارین با کاهش استفاده از گلوکز، اکسیداسیون اسیدهای چرب را تحریک می کند، بنابراین متابولیسم انرژی را تغییر می دهد. به این معنی که بدن از ذخایر چربی به عنوان منبع انرژی اولیه استفاده می کند.

این باعث کاهش میزان چربی زیر جلدی و احشایی در کاربران می شود و ظاهری لاغرتر و ورزیده تر و زیباتر ایجاد می کند.

کاهش چربی احشایی برای کاربرانی که می خواهند کمر کوچکی داشته باشند، مطلوب است. با سطوح بالای چربی احشایی که ظاهری بیرون زده برای معده ایجاد می کند.

اثرات لیپولیتیک کاردارین شبیه به سارم های خاصی است که برای دوره کات استفاده می شود، مانند اوستارین .

شواهد حکایتی حاکی از آن است که خواص چربی سوزی کاردارین قوی تر از توانایی آن در ساخت بافت عضلانی بدون چربی است.

اثرات مثبت کاردارین بر انسولین و گلوکز خون ممکن است منجر به این شود که در آینده یک درمان بالقوه برای دیابت نوع II هم باشد.

هایپرتروفی عضلانی

شواهدی مبنی بر داشتن اثر آنابولیک همزمان کاردارین وجود دارد، با یک مطالعه فاز دوم که افزایش وزن بدون چربی را به میزان 1.3 کیلوگرم در مصرف کنندگان مشاهده کرد. (10 میلی گرم در روز به مدت 12 هفته)

این افزایش اندک در عضلانی مشابه سارم ها است، بنابراین تأثیر مثبتی دارد، البته با قدرت بسیار کمتر در مقایسه با استروئیدهای آنابولیک.

استقامت عضلانی

کاردارین به دلیل بازسازی بافت عضلانی از طریق بیوژنز میتوکندری ، تأثیر چشمگیری بر استقامت عضلانی دارد . محققان دریافتند که کاردارین فیبرهای سریع انقباض بیشتری را به کند انقباض تبدیل می کند ( 2 ) و باعث می شود کاربران کمتر در برابر خستگی در حین ورزش آسیب پذیر باشند.

فیبرهای کند انقباض به دلیل وجود میتوکندری در استفاده از اکسیژن کارآمدتر هستند . سطوح بالاتری از تولید ATP (انرژی) در داخل سلول های عضلانی را قادر می سازد.

یک مطالعه بر روی موش ها نشان داد که کاردارین تنها در 3 هفته استقامت را تا 68 درصد افزایش می دهد ( 3 ).

اگر یک ورزشکار معمولی با سی دقیقه دویدن خسته شود، با مصرف این سارم پس از همان سی دقیقه تازه ورزشکار به پنجاه درصد خستگی خود رسیده است، که میزان اثر بالایی میباشد.

اثرات کاردارین در استقامت عضلات کاملاً قابل توجه است، که همچنین (به صورت غیر مستقیم) به سوزاندن ذخایر چربی بیشتر در صورت ترکیب با تمرینات قلبی عروقی منظم (به دلیل افزایش کالری سوزی) کمک می کند.

اکثر نتایج افزایش استقامت کاردارین موقت است و با پایان یافتن یک دوره فروکش می کند. با این حال، ورزشکاران احتمالاً به دلیل حافظه عضلانی (که قلب یک عضله است) استقامت بالاتری را پس از تجویز کاردارین تجربه خواهند کرد.

مقدار استقامت حفظ شده از یک دوره کاردارین به ادامه تمرین استقامتی کاربر بعد از دوره بستگی دارد.

ذخیره سازی گلیکوژن

کاردارین ذخیره گلیکوژن را در داخل ماهیچه ها افزایش می دهد، بنابراین کاربران می توانند عضلات پرتر را در دوره مشاهده کنند.

این عمل ممکن است برای بدنسازان یا مدل های تناسب اندام که نیاز به شکم کامل عضلانی در صحنه دارند و مستعد کاهش گلیکوژن به دنبال رژیم های محدود کننده کالری هستند، مفید باشد.

افزایش عروق نیز ممکن است به دلیل کاهش سطح مایع خارج سلولی رخ دهد.

بهبود کلسترول

تحقیقات نشان داده است که کاردارین دارای خواص محافظت کننده از قلب است و تأثیر قابل توجهی بر کلسترول HDL (نوع خوب) دارد .

این یک مزیت بسیار منحصر به فرد در مقایسه با سارم ها و استروئیدهای آنابولیک است که می تواند باعث نوسانات منفی کلسترول شود.

در مرحله دوم مطالعه ذکر شده قبلی، سطح HDL 17٪ افزایش یافت و کلسترول LDL با دوز 10 میلی گرم در روز 7٪ کاهش یافت .

بنابراین، افزودن کاردارین به سایر سارم ها یا استروئیدهای آنابولیک نه تنها ممکن است ترکیب و عملکرد بدن را افزایش دهد. بلکه خطر قلبی را نیز کاهش می دهد.

توانایی کاردارین در بهبود کلسترول ، ممکن است منجر به درمان بالقوه دیس لیپیدمی در آینده شود.

خرید سارم سارم کاردارین GW-501516 بادی تک

خرید سارم سارم کاردارین GW-501516 بادی تک

کاردارین تستوسترون را سرکوب نمی کند!

استروئیدهای آنابولیک و برخی سارم ها سطح تستوسترون درون زا را کاهش می دهند که ناشی از تحریک بیش از حد گیرنده آندروژن است. با این حال، آگونیست‌های PPARD بر محور HPT (هیپوتالاموس-هیپوفیز-بیضه) تأثیر نمی‌گذارند، بنابراین سطح تستوسترون روی کاردارین ثابت می‌ماند – بدون نیاز به دوره پاکسازی.

بدون ویریلیزاسیون در زنان

کاردارین از نظر مهار عوارض مردانه، ترکیبی مناسب برای مصرف زنان است. بنابراین، اگر زنان علاقه مند به مصرف استروئیدهای آنابولیک یا سارم ها با هدف اصلی از دست دادن چربی زیر پوست هستند. کاردارین از نظر حفظ ویژگی های زنانه بهینه تر است.

این به این دلیل است که کاردارین بر هورمون‌ها، به‌ویژه تستوسترون تأثیر نمی‌گذارد و در نتیجه از ریزش مو، بزرگ شدن کلیتور، کوچک کردن سینه‌ها و عمیق‌تر شدن صدا جلوگیری می‌کند.

اگرچه کاردارین اثرات مردانگی در زنان ایجاد نمی کند، اما به این معنی نیست که مصرف آن برای آنها بی خطر است – با این وجود که همچنان یک ماده شیمیایی تحقیقاتی است. در مقابل، اوکساندرلون در پزشکی مورد تایید FDA است، زنان و کودکان این استروئید را به خوبی در آزمایش‌ها تحمل می‌کنند.

بنابراین، آناور را می توان ترکیب ایمن تری برای کاهش چربی قابل توجه (در مقایسه با کاردارین) در نظر گرفت، زیرا اثرات آن در مدت زمان طولانی تری شناخته شده و مورد مطالعه قرار گرفته است.

عوارض جانبی کاردارین

سمیت کبد

در مطالعات انسانی فاز I و فاز II، کاردارین نوسانات ناچیزی را در آنزیم های کبدی ALT و AST در دوزهای تا 10 میلی گرم در روز نشان داد .

با این حال، دکتر توماس اوکانر بیمارانی را که از کاردارین استفاده کرده‌اند درمان کرده است و در نتیجه سمیت کبدی آن را معادل مصرف 50 میلی‌گرم در روز آناور (مگا دوز) تشبیه کرده است.

دلیل نتایج متناقض در تحقیقات و داده های حکایتی ممکن است به کاردارین نسبت داده شود که باعث تکثیر سلولی می شود . بنابراین، رشد و تقسیم سلولی را تحریک می کند – افزایش تعداد کلی سلول. این در یک فرد سالم کاملاً قابل قبول است، اما در مورد کسی که آسیب کبدی موجود دارد. کاردارین ممکن است مرگ سلول های کبدی را تسریع کند .

از آنجایی که کاردارین اغلب توسط افرادی مصرف می شود که سارم یا استروئیدهای آنابولیک نیز مصرف کرده اند – این ممکن است چنین عوارض کبدی را توضیح دهد، زیرا کاربران اغلب کاردارین را با سایر ترکیبات سمی کبدی ترکیب می کنند.

توجه : داروهای ضد افسردگی و مصرف الکل نیز ممکن است ترکیب خطرناکی با کاردارین باشد.

بنابراین، اگر هر یک از خوانندگان ما به امتحان کاردارین فکر می‌کنند، توصیه می‌کنیم آنزیم‌های کبدی خود را آزمایش کنند تا قبل از هر گونه تکثیر سلولی بالقوه، وضعیت این اندام را بهتر درک کنند.

بیخوابی

برخی از مصرف کنندگان کاردارین بی خوابی را گزارش می کنند که نشان دهنده اثر تحریک کننده بر روی سیستم عصبی مرکزی (CNS) و افزایش برون ده آدرنالین است.

کاربران میتوانند با مصرف دوز خود در اوایل روز (ترجیحاً در صبح) از این عارضه جانبی جلوگیری کنند، بنابراین زمان زیادی را برای تنظیم CNS قبل از خواب باقی می‌گذارند.

اگرچه ممکن است CNS بیشتر برانگیخته شود، اما اعتقاد بر این است که این تأثیر بیش از حد نیست. بنابراین، کاردارین اثرات ناخوشایند چربی سوزهای بدنام ترموژنیک مانند کلنبوترول را تکرار نمی کند . در عوض، سطح انرژی روی کاردارین ثابت می ماند (جلوگیری از هرگونه خرابی)، در حالی که رفاه کلی کاربران را افزایش می دهد.

دوز کاردارین

در مطالعات، محققان تا 10 میلی گرم در روز در شرکت کنندگان تجویز کردند.

کاربرانی که امروزه برای اهداف زیبایی کاردارین مصرف می کنند، معمولاً 10-20 میلی گرم در روز مصرف می کنند . این یک بار در روز و تقریباً 30 دقیقه قبل از تمرین مصرف می شود تا اکسیداسیون چربی در طول ورزش را تشویق کند.

دوره کاردارین

دوره کاردارین معمولاً 6-12 هفته طول می کشد و دوزهای آن بین 10-20 میلی گرم در روز است .

دوزهای پایین تر (10 میلی گرم در روز) و دوره های کوتاه (4 هفته) همچنان می توانند نتایج استثنایی را ارائه دهند، همانطور که در دوم قبل و بعد از تبدیل مستند شده است.

توجه : هرچه دوز بالاتر/ دوره طولانی‌تر باشد، خطر ابتلا به عوارض بیشتر خواهد بود.

دوره اوستارین و کاردارین

کاردارین معمولاً به خودی خود به صورت (فقط کاردارین) در دوره ها استفاده می شود، با این حال می توان آن را با اوستارین (MK-2866) برای افزایش کاهش چربی در یک دوره استفاده کرد.

یک دوره معمولی کاردارین و اوستارین به صورت زیر است:

  • اوستارین: 20 میلی گرم در روز به مدت 8 هفته
  • کاردارین: 20 میلی گرم در روز به مدت 8 هفته

اوستارین یک سارم چربی سوز و کات در نظر گرفته می شود، زیرا اثرات چربی سوزی آن برجسته تر از توانایی آن در افزودن ماهیچه های بدون چربی است.

با این حال، نشان داده است که اوستارین باعث کاهش سطح کلسترول HDL، سرکوب تستوسترون و افزایش سمیت کبدی می شود. بنابراین، طیف وسیع تری از عوارض جانبی با افزودن این سارم رخ می دهد، برخلاف دوره کاردارین به تنهایی.

نحوه مصرف کاردارین

مانند سایر سارم ها، کاردارین به صورت محلول مایع (20 میلی گرم در میلی لیتر) یا به شکل قرص (10 میلی گرم) عرضه می شود.

کاربران می توانند از یک سرنگ برای اندازه گیری کاردارین مایع، قبل از قرار دادن آن در دهان برای قورت دادن استفاده کنند.

کاربران ممکن است برای جذب بیشتر آن را به صورت غیر زبانی مصرف کنند ، با گذاشتن آن در زیر زبان به مدت 10-15 ثانیه قبل از قورت دادن. این روش به دارو اجازه می دهد تا با غشای مخاطی تماس پیدا کند و مسیر مستقیم تری را به جریان خون (و در نتیجه دسترسی بیولوژیکی بیشتر) ممکن می سازد.

سازماندهی تمرینات خود در اوایل روز ممکن است یک حرکت عاقلانه در حین استفاده از کاردارین باشد، زیرا ماهیت آن محرک است. بنابراین، مصرف آن قبل از تمرین، ترجیحاً در صبح، به سیستم عصبی مرکزی شما زمان کافی می دهد تا قبل از خواب آرام شود.

سوالات متداول

نیمه عمر کاردارین چقدر است؟

نیمه عمر کاردارین (GW501516) تقریباً 12-24 ساعت است.

آیا کاردارین باید با معده خالی مصرف شود؟

مصرف کاردارین با معده خالی در دسترس بودن بیولوژیکی آن را تغییر نمی دهد، بنابراین کاربران می توانند آن را با یا بدون غذا مصرف کنند.

خلاصه

کاردارین (GW501516) یک ترکیب چربی سوز قوی است، با این حال اثرات آن بر قدرت عضلانی و هایپرتروفی کم است.

توانایی کاردارین در افزایش استقامت عضلانی فوق‌العاده است ، با این حال این ماده از سوی WADA ممنوع است، بنابراین استفاده ورزشکاران از این ماده خطر مثبت شدن در آزمایش مواد دوپینگ را دارد.

 

Summary
سارم کاردارین چیست؟ (بررسی عوارض، مزایا، دوز و دوره)
Article Name
سارم کاردارین چیست؟ (بررسی عوارض، مزایا، دوز و دوره)
Description
کاردارین (GW501516) یک ترکیب چربی سوز قوی است، با این حال اثرات آن بر قدرت عضلانی و هایپرتروفی کم است. توانایی کاردارین در افزایش استقامت عضلانی فوق‌العاده است ، با این حال این ماده از سوی WADA ممنوع است،
Author
Publisher Name
صدای کالا
Publisher Logo
دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید