راهنمای خرید و مصرف کراتین

راهنمای خرید و مصرف کراتین

راهنمای خرید کراتین و مصرف آن موضوع این مقاله است. کراتین از پرمصرف ترین مکمل های بدنسازی هست که هر بدنسازی در هر دوره ای از این محصول استفاده می‌کنه. این راهنمای تخصصی به شما اطلاعات لازم در مورد انواع مختلف کراتین و همچنین تاثیر استفاده از این مکمل محبوب رو ارائه می‌ده.

قبل از آشنایی با مکمل کراتین یکم راجع به خود کراتین بدونیم.

آشنایی با کراتین

کراتین چیست ؟

به زبان ساده ترکیبی که وظیفش تامین انرژی عضلات شما هستش رو کراتین می‌گن. حالا به صورت کاملا طبیعی در بدن هممون تولید می‌شه اما در بعضی مواد غذایی به خصوص گوشت تازه به وفور پیدا می‌شه.

اندام های کبد، کلیه و پانکراس وظیفه تولید این ترکیب مهم رو در بدن انسان دارن که با جریان خون به بافت های ماهیچه ای منتقل می‌شه و با یک سری فعل و انفعالات شیمیایی به آدنوزین تری فسفات تبدیل می‌شه.

رابطه ورزش و کراتین

حدود 20 الی 25 سالی می‌شه که کراتین پادشاه مکمل های بدنسازی شده . چون با مصرف صحیح کراتین می‌تونید برای مدت طولانی تری به خودتون فشار بیارید. خیلی از تمرین ها هم هستن که نیاز به انرژی افجاری دارن که استفاده کراتین در این نوع تمرین ها به شدت پیشنهاد می‌شه.

مزیت دیگه که به نظر خیلی ها بهترین ویژگی کراتین هست اینه که این مکمل باعث افزایش قدرت و ایجاد توده عضلانی عاری از چربی می‌شه.

رابطه کراتین و سلامتی

طبق تحقیقات دانشمندان، ثابت شده که استفاده مداوم کراتین برای سلامت فیزیکی انسان ضروری هستش.

استفاده از کراتین رابطه مستقیم با هوشیاری داره به شیوه ای که برای کاهش سطح هموسیستئین خون که در نتیجه زیاد بودن این ماده انسان دچار آلزایمر، زوال عقل و افسردگی می‌شه، استفاده می‌شه. پس روحیه قوی ورزشکارا بی دلیل نیست.

حتی اگر از بیماری کرونری قلب رنج می‌برید، خرید کراتین و مصرف مداوم اون می‌تونه به سلامت شما کمک کنه. اگر نمی‌دونید هموسیستئین چیه حتما در گوگل سرچ کنید.

افزایش عملکرد با مصرف کراتین

وقتی طولانی تر و سخت تر تمرین کنید و تعداد ست های بیشتری بزنید، طبیعتا رشد عضلانیتون هم بیشتر می‌شه حالا فقط با مصرف کراتین می‌تونید این قدرت رو وارد بدن خودتون کنید.

با مصرف مداوم دچار افزایش حجم عضلات می‌شید که این حجیم شدن با تورم سلول های ماهیچه های با آب صورت می‌پذیره. با وفور آب در عضلات سلول ها روند پروتئین سازی رو با سرعت بیشتری انجام می‌دن که باز هم دچار افزایش حجم بدنتون می‌شه.

پس با مصرف کراتین نه تنها سلول بزرگ تر می‌شه بلکه باعث تقویت سلول هم می‌شه.

خب حالا که اطلاعاته کلی راجع به کراتین پیدا کردیم بریم سراغ اصل مطلب.

 

انواع کراتین

بعد از مکمل های پروتئینی، مکمل های کراتینی بیشترین مصرف رو در بین ورزشکارا دارن. مکمل های کراتین می‌تونن 10 تا 15 درصد به قدرت کلی و توان یک ورزشکار اضافه کنن و میانگین تا 5 کیلوگرم در هر دوره به وزن انسان اضافه کنه.

در نظرتون باشه که وقتی از افزایش وزن صحبت می‌کنم منظور افزایش حجم عضلست که اون هم تا حدود زیادیش به خاطر تورم سلول ها با آب هستش.

کلا مکمل کراتین به صورت قرصی، پودری و حتی مایع مصرف می‌شه که عموم مردم از حالت پودری این مکمل استفاده می‌کنن.

 

حالت های کراتین

در همون سه حالتی که بالاتر گفته شد :

پودر کراتین که بیشترین خرید و فروش رو داره که اکثرا با طعم میوه های خوشمزه ترکیب شدن.

کپسول های کراتین که حدودا 5 سالی هست که در حال محبوب شدن هستن که موقع خرید کپسول کراتین، حواستون باشه که آیا این کپسول کراتین 100% هستش یا با اسید های آمینه و مواد معدنی ترکیب شده.

کراتین مایع هم حالتی هستش که در بسته بندی های مخصوصی به بازار عرضه می‌شه که سهولت در استفاده رو زیاد می‌کنه اما محبوبیت زیادی نداره.

 

چه کسانی باید از مکمل کراتین استفاده کنن؟

تصور غلط جامع اینه که هرکی وزنه می‌زنه یا ورزش های قدرتی انجام می‌ده باید کراتین بخوره. اما باید در نظر داشته باشیم که استفاده مکمل برای همه افرادی که بصورت مداوم در حال فعالیت فیزیکی هستن ضروریه.

گفتیم کراتین، استقامت می‌ده قدرت می‌ده و همچنین باعث افزایش حجم عضله می‌شه پس اگه زیاد در طول روی از بدنتون استفاده می‌کنید حتما برای یک مدت کراتین مصرف کنید تا نتیجش رو در همه جوانب زندگیتون ببینید.

اگر بادی بیلدینگ کار هستید که رکن اول تمرینتون باید کراتین باشه.

اگر پاورلیفتر هستید و در حال تحمل فشار های شدید در تمرین ها هستید، برای افزایش قدرت و استقامت کراتین مصرف کنید.

اگه دونده هستید یا حتی دوچرخه سوار هستید، باید به صورت مداوم این ترکیب مغذی رو به بدنتون برسونید.

ورزش های تیمی مثل فوتبال و مخصوصا بسکتبال که نیاز به استقامت بالا هست نیازمند این محصول هستن.

 

مصرف کراتین برای گیاهخواران

بنده که در حال نوشتن این مقاله هستم سبک زندگیه گیاهخواری دارم و از فراورده های گوشتی استفاده نمی‌کنم. چند سال پیش که آزمایش خون داده بودم متوجه شدم که سطح کراتین بدنم به شدت پایین اومده و با مشاوره با پزشک تغذیم به صورت منظم از پودر کراتین استفاده می‌کنم تا بتونم در سلامت کامل زندگی کنم.

به همه دوستان گیاهخوار پیشنهاد می‌کنم که اگر فعالیت بدنی دارید و حس می‌کنید در طول روز بدنتون خالی می‌کنه حتما از این محصول استفاده کنید.

راهنمای خرید و مصرف کراتین برای گیاهخواران

راهنمای خرید و مصرف کراتین برای گیاهخواران

 مصرف کراتین برای زنان باردار

آیا زنان باردار باید کراتین مصرف کنن؟ این سوالیه که پزشک زنان و زایمان به اون پاسخ می‌ده که طبق آزمایش های خون فرد استفاده از این مکمل تجویز یا منع می‌شه.

 

استفاده از کراتین برای بانوان

در آنلاین شاپ صدای کالا روزانه تعداد زیادی درخواست کننده بهمون پیام می‌دن و سوال عجیبی که می‌پرسن اینه که آیا خانم ها می‌تونن کراتین مصرف کنن؟

در پاسخ باید بگم که بله هر انسانی برای افزایش قدرت و افزایش حجم عضلانی باید از این ترکیب استفاده کنه.

 

مصرف کراتین برای نوجوان ها

هیچ تحقیق ثابت شده ای وجود نداره که به این نتیجه رسیده باشن که استفاده کراتین برای نوجوان ها ضرر داشته باشه. پس اگر در دوران بلوغ هستید و در حال انجام فعالیت های مداوم بدنی هستید می‌تونید از این محصول استفاده کنید.

 

مصرف کراتین برای مبتدی ها

سوال بعدی اینه که من تازه بدنسازی رو شروع کردم، می‌تونم کراتین بخورم؟

بله شما می‌تونید برای افزایش انرژی و استقامت بیشتر در تمرین ها مصرف کنید. اما یادتون باشه که برنامه تمرینی و استمرار در تمارین عامل اصلی نتیجه گرفتن هستش و کراتین و سوخت مصرفی بدن شماست.

 

زمان استفاده از کراتین

همون حرف همه مربی های درسته . دقیقا بعد از تمرین میل کنید تا تاثیر بیشتری روی بدنتون بزاره. اما باید بهتون بگم که این حرف پایه علمی نداره و هنوز تایم مناسب مصرف کراتین مشخص نشده. پس فعلا بعد از تمرین با آب فراوان نوش جان کنید.

یک مثال هم براتون می‌زنم که نسبت به دوره یا تمریناتتون می‌تونه مفید باتشه :

صبح ها 5 گرم با آب میوه طبیعی
یا
قبل از تمرین 5 گرم با آب
یا
بعد از تمرین 5 گرم با آب پنیر
یا
عصر ها 5 گرم با آب میوه طبیعی

زمان استفاده از کراتین

زمان استفاده از کراتین

بهترین حلال برای کراتین

گفتیم که فلسفه حجیم شدن با مصرف کراتین به دلیل تورم آب در سلول هاست. پس آب بهترین گزینه برای مصرف این مادست. حالا اگر با آب کافی مصرف نکنیم، میزان بازده این مکمل هم پایین میاد و در برخی شرایط بدنتون هم دچار کم آبی می‌شه.

 

چه کراتینی بخریم؟

رسیدیم به بخش جذاب ماجرا که یکسری راهنمایی های لازم برای تهیه کراتین رو براتون قرار می‌دم.

رابطه قیمت و کیفیت

وقتی با شرکای تجاری و تامین کننده صدای کالا که اکثرا در دبی هستن صحبت می‌کنیم متوجه می‌شیم که فلسفه افراد خارج از کشور در تولید مکمل اینه که:
هیچ تولیدی با تولیدی دیگه برابر نیست و هیچ برندی هم با برند دیگه برابر نیست، اما هر چقدر یک مکمل ارزون تر باشه به احتمال زیاد کیفیت پایین تری هم داره.

اما دوستان اونجا خارجه و در ایران کاسبی مکمل متفاوته . شاید کراتین اصل با قیمت پایین باشه و کسی باورش نشه، شاید کراتین تقلبی رو با قیمت خیلی بالا بزارن و همه باورش کنن.

در نظرتون باشه که مکمل کراتین اصل با ضمانت اصالت کالا از سایت ما امکانپذیره.

کراتین مونوهیدرات

کراتین مونوهیدرات باعث افزایش توده بدون چربی و عضلانی می‌شه و در تایم کوتاه انرژی زیادی به شما می‌ده. قیمت این کراتین به نسبت ارزان تر از مابقی ترکیب ها هستش.

کراتین اتیل استر

تا حدود زیادی شبیه مدل مونوهیدارت هست و برای شما انرژی، استقامت و قدرت رو رو به ارمغان میاره اما ترکیب اتیل استر سریع تر جذب می‌شه و روی معده سنگینی نمی‌کنه و به همون میزان از نفخ شما جلوگیری می‌کنه و یک مقداری هم طعم تلخ داره.

 

پیشنهاد های ما برای خرید کراتین

از اونجایی که فروشگاه ما به صورت تخصصی در زمینه استروئید و فروش مکمل فعالیت می‌کنه یک محصول بی نظیر رو به شما معرفی می‌کنم که همه مطالب بالا در این محصول صدق می‌کنه.

خرید کراتین ترکیبی بد اس که با ضمانت اصالت کالا و تحویل 2 روزه بهترین انتخاب برای استفاده از این ترکیب مغذی است.

در ضمن میتونید سایر کراتین های موجود در سایت رو از لینک زیر ببینید:

اینجا کلیک کنید

امیدواریم که این مقاله دوستانه به شما در نحوه مصرف و خرید کراتین کمک کرده باشه.

 

Summary
راهنمای خرید و مصرف کراتین
Article Name
راهنمای خرید و مصرف کراتین
Description
این راهنمای تخصصی به شما اطلاعات لازم در مورد انواع مختلف کراتین و همچنین تاثیر استفاده از این مکمل رو ارائه می‌ده
Author
Publisher Name
صدای کالا
Publisher Logo
دیدگاه ها 1

یک دیدگاه در “راهنمای خرید و مصرف کراتین”

    بهترین مکمل های دوره حجم – صدای کالا

    […] که جزء مکمل های دوره حجم هم قرار می‌گیره. اگه دنبال راهنمای خرید و مصرف کراتین هستید حتما مقاله مربوطه را مطالعه کنید که به صورت مفصل […]