بهترین مکمل های دوره کات و چربی سوزی

بهترین مکمل های دوره کات و چربی سوزی

بهترین مکمل های دوره کات و چربی سوزی رو نمی‌شناسی؟ تو این مقاله بصورت مفصل پنج مکمل مورد نیاز در این دوره محبوب رو بهت معرفی می‌کنم. در دوره حجم که در مقاله مکمل های دوره حجم کامل شرح دادیم، اصل داستان ورودی بیشتر کالری و مصرف بیش از حد غذا بود که بتونید بافت عضلانی بدنتون رو افزایش بدید. طبق تجربه 15 ساله من به صورت تخصصی و مشاهده بیش از 1000 بدنساز و ورزشکار حرفه ای، کلا برای اکثر انسان هایی که جزء ژن های معمولی حساب می‌شن، حجیم شدن راحت تر از کات کردن هستش.

وقتی حرف از چربی سوزی و دوره کات می‌رسه، یک مقدار قضیه پیچیده تر می‌شه. وقتی وارد این دوره می‌شید باید تمام تمرکز خودتون در مورد تغذیه، به میزان کالری ورودی باشه. یعنی در دوره کات و چربی سوزی باید حجم کالری ورودی را محدود کنید. لذا برای این کار باید از مواد مغذی با کیفیت به شدت بالا استفاده کنید که در نهایت هیکلی متناسب به دست بیارید. اما موضوع اصلی این مقاله معرفی بهترین مکمل های دوره کات و چربی سوزی هست که می‌تونه روند کات کردن رو خیلی سریع کنه.با مصرف این مکمل ها دیگه خیالتون از تغذیه باکیفیتی که راجع بهش صحبت کردیم راحت می‌شه.

پس اگه دنبال این اطلاعات مهم هستید بریم سر اصل داستان. . .

اصول چربی سوزی و دوره کات

اولین سوالی که باید از خودتون بپرسید این هستش که چرا باید کات کنیم؟

اگه مبتدی باشید و دقت کرده باشید متوجه این روند بین اکثر بدنساز های می‌شید. اول وارد دوره حجم می‌شن و بعدش شروع به کات کردن می‌کنن.

با ورود به دوره حجم توده عضلانی زیادی به دست میارید اما در کنارش مقداری چربی رو هم در بدنتون جا می‌دید.

در دوره کات قصد داریم اون حجم رو حفظ کنید و اون میزان چربی رو به حداقل خودش برسون تا تناسب انداممون رو به حداکثرش برسونیم.

اینم بهتون بگم اگه به اصلاح بالک (حجیم) هستید و تا حالا دوره کات رو تجربه نکردید بهتون ضمانت می‌دم اگر با مصرف مکمل اصل و تمرین مداوم و رعایت برنامه غذایی بعد از این دوره سخت اما جذاب، وقتی جلوی آینه به بدنتون نگاه ‌کنید یکی از بهترین تجربه های دنیا رو کسب می‌کنید.

اصول چربی سوزی و دوره کات

اصول چربی سوزی و دوره کات

مزیت چربی سوزی بعد از دوره حجم

عاری کردن بدن از هر چربی ناخواسته

کاهش وزن و سایز به دلیل کاهش مصرف کربوهیدرات

رشد عضلات و تقویت آن ها

ساختن یک رژیم غذایی کالری محور

ایجاد نظم و انضباط شخصی و ساخت شخصیت ورزشکاری

دوره های کاتی که بدنساز های خارجی می‌رن بین 5 الی 7 هفته طول می‌کشه. شاید فکر کنید کوتاهه اما با رعایت اصول دقیقا تایم مناسب برای کات کردن و چربی سوزی همین یک ماه یک ماه و نیم هستش.

اما بعضی ها دوست دارن 2 الی 3 ماه این دوره رو طولانی کنن که همه این انتخاب ها شخصی و در بعضی موارد به انتخاب مربی مشخص می‌شه.

فرض کنید در طول روز شما روزانه 2500 کالری مصرف می‌کنید. قرار نیست روزی 1000 کالری از این حجم کم کنید. شما فقط کافیه متناسب با تمرین بدنی که انجام می‌دید، 200 الی 500 کالری کمتر مصرف کنید.

اپلیکیشن هایی هم هستن که میزان کالری ورودی و مصرفی شما رو مشخص کنن که بتونید خیلی راحت حجم ورودی و مصرفی رو مانیتور کنید تا تخصصی تر چربی سوزی کنید.

حالا بریم سراغ 5 تا بهترین مکمل های دوره کات. قبل از معرفی این مکمل ها یادآوری می‌کنم که این مکمل ها کالری کمتر و مواد مغذی غنی تری دارن که روند چربی سوزی رو تسهیل می‌بخشن.

BCAA

بی سی دبل ای، آمینو اسید های شاخه دار ضروری بدن به نام والین، لوسین و ایزولوسین.

این مکمل پایه ثابت دوره کات شماست. این محصول به تقویت عضله سازی کمک می‌کنه و روند ریکاوری بدنتون بعد از تمرین رو تسهیل می‌کنه.

هر چقدر که دوره شما فشرده تر و سنگین تر باشه مصرف امینو اسید برای ریکاوری ضروریِ. قرار نیست با تمرین بیش از حد به بدنمون آسیب بزنیم، قرار با تمرین زیاد و ریکاوری بعدش مادام روز در حالت پر انرژی سپرس بشه.

وقتی از بی سی دبل ای استفاده می‌کنید می‌تونید بعد از تایم کوتاهی دوباره شروع به تمرین کنید.

فواید مصرف بی سی دبل ای در دوره کات :

جذب بیشتر پروتئین بعد از مصرف مکمل های دیگر یا غذا خوردن

افزایش سطح هرمون های رشد به خصوص در آقایان که در نهایت باعث افزایش عضله سازی می‌شن

افزایش انرژی و ساخت آدنوزین تری فسفات که در مقاله راهنمای خرید و مصرف کراتین مفصل توضیح دادم

حفاظت از عضلات وقتی میزان کالری ورودی کم می‌باشد.

این رو هم از من داشته باشید که طی تحقیقاتی که انجام دادم اکثر پودر های پروتئینی، چند درصد بی سی دبل ای دارن اما اگه قصدتون کات عمیق هست حتما از این مکمل استفاده کنید.

بی سی ای ای دیمون اینسین لبز

بی سی ای ای دیمون اینسین لبز

مولتی ویتامین

بحث ورود مواد کم کالری اما مغذی رو یادتونه ؟ می‌توتید با خرید مولتی ویتامین و مصرف مداوم اون این مواد حیاتی در دوره کات رو به بدنتون وارد کنید.

اگه قرار باشه کم غذا بخورید باید نیاز های اولیه بدنتون رو از راه های دیگه تامین کنید. اگه از مولتی ویتامین استفاده نکنید دچار سر درد های مزمن می‌شید. صبحا بی حال از خواب بلند می‌شید و عصر ها کم حوصلگی می‌کنید.

بر اثر کمبود ویتامین های بدنتون در حین تمرین مخصوصا آخر های تمرین، بدنتون خالی می‌کنه. شاید هفته های اول مشخص نشه، هفته دوم و سومم با مصرف قهوه بدن خودتون رو سرپا نگه دارید اما در نهایت نیاز به مصرف مولتی ویتامین دارید.

فواید مصرف مولتی ویتامین در دوره چربی سوزی :

وفور کلسیم برای حفظ بافت استخوانی

تسریع سوخت و ساز با تامین ویتامین ب

حفظ سلامت قلبی شما با تامین آهن و مس

ادامه عملکرد طبیعی بدن با وفور منیزم و پتاسیم

تقویت سلول ها و سیستم ایمنی

اصول چربی سوزی و دوره کات

اصول چربی سوزی و دوره کات

پروتئین بدون چربی

پودر پروتئین بدون چربی انتخاب دیگه ما در دوره کات هستش. برای افزایش سوخت ساز، ساخت آدنوزین تری فسفات به منظور انرژی بیشتر و عضله سازی به این منبغ غنی از اسید های آمینه نیاز دارید. تا فرایند چربی سوزی رو به حداکثر برسونید. چه در دوره حجم باشید چه در دوره کات استفاده از این مکمل ضروریه . فقط یادتون باشه مکمل اصل این مزیت هارو به همراه داره. البته یکسری تفاوت جزئی بین مکمل پروتئین دوره حجم و مکملی که در دوره کات استفاده می‌شه وجود داره. چون فلسفه دوره حجم ورود کالری زیاد به بدن هست در اکثر پودر های پروتئینی دوره حجم از درصدی اسید چرب و کربوهیدرات اضافی استفاده شده.

خیلی جذاب شد یه لحظه دقت کنید : کربوهیدرات بصورت سریع الاثر بعد از تمرین به منظور ریکاوری می‌سوزه و چربی به صورت طولانی و آهسته در اثر مصرف انرژی می‌سوزه. حالا اگر پروتئین ما حجم کمتری کربوهیدرات داشته باشه پس ما مستقیم چربی می‌سوزونیم. پروتئین آب پنیر در دوره چربی سوزه به شدت پیشنهاد می‌شه که روند کات کردن رو تسهیل می‌‌بخشه.

پس در یک کلام با مصرف این مکمل (ترجیحا طعم دار) بدون کربوهیدرات یا چربی اضافه پروتئین خالص را وارد بدن کنید.

 

پروتئین کازئین اپلاید نوتریشن

پروتئین کازئین اپلاید نوتریشن

مکمل های چربی سوز

ترموژنیک یا مکمل های چربی سوز. از درون دمای بدنتون رو افزایش می‌دن تا چربی سوزی اتفاق بیوفته.

این مکمل ها به صورت دقیق و خاصی ساخته شده اند که چربی اضافه به انرژی قابل سوزش تبدیل شود .

به طور عمده چربی سوز ها در چای و قهوه هم وجود دارد ( کافئین و تیانین).

دوستان دقت کنید مصرف این مکمل یکسری عوارض جانبی تایید شده داره که قبل از مصرف حتما مطالعه کنید که شاید هرجایی بهتون نگن.

تهوع، یبوست، شکم درد، افزایش فشار خون، سردرد ، تشویش ذهنی و تپش قلب بعد از مصرف این مکمل به وجود میان که در نهایت اصلا بهتون پیشنهاد نمی‌کنم .

قرص کلن بوترول بادی تک

قرص کلن بوترول بادی تک

گلوتامین

گلوتامین معجره می‌کنه. این ماده یک اسید آمینه ضروری در بدن هستش که نقش های فراوانی داره. از سلامت روده تا ریکاوری بعد از تمرین و بهبود روند ایمنی بدن از فواید مصرف گلوتامین اصل هستش. حتی به خاطر خاصیت آنتی اکسیدانی قوی که داره از استرس بیش از حد هم در امان هستید.

زمانی که بصورت فشرده برای مسابقات کشوری تمرین می‌کردم به شدت بیمار شدم. بعد از اون مرحله شروع به تحقیق کردم و متوجه شدم که در حین تمرینات استقامتی و هوازی میزان گلوتامین برای تایم کوتاهی حدود 50 درصد کاهش پیدا می‌کنه.

بخاطره همینه بدنسازا قبل از مسابقه به شدت در معرض بیماری قرار می‌گیرن . پس با مصرف این مکمل در دوره کات از بدن خودتون محافظت کنید.

در دوره کات حفظ حذف چربی از بدنِ اگر گلوتامین بدن کم بشه، بدن خود به خود بافت ماهیچه ای تجزیه می‌کنه که این یک پسرفت شدید برای شماست که از دوره بالک وارد دوره کات شدید.

پیور گلوتامین یو اس ان 300 گرم

پیور گلوتامین یو اس ان 300 گرم

سوالات متداول در دوره کات

آیا در دوره کات کراتین مصرف کنم؟

جواب این سوال لزوما خیر نیست. می‌تونید مصرف کنید اما مکمل هایی که بالاتر معرفی شد تاثیر بیشتری دارن.

بهترین پروتئین در دوره چربی سوزی و کات؟

استفاده از پروتئین های موجود در غذا ها مثل گوشت قرمز، مرغ، بوقلمون و ماهی اما برای استفاده از بهترین مکمل پروتئینی در دوره کات ، از پودر پروتئینی بدون کربوهیدرات و چربی اضافه استفاده کنید.

امیدواریم که این مقاله در روند کات و چربی سوزی شما مفید واقع شود.

 

 

Summary
بهترین مکمل های دوره کات و چربی سوزی
Article Name
بهترین مکمل های دوره کات و چربی سوزی
Description
5 تا از بهترین مکمل های دوره کات و چربی سوزی شامل: گلوتامین، بی سی ای ای، پروتئین، مولتی ویتامین ها هستند.
Author
Publisher Name
صدای کالا
Publisher Logo
دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید